Technika

Technika, kterou využíváme pro výrobu filmů

Celý film je od videozáznamu přes střih až po výsledný master zpracován na profesionálním digitálním video systému až do rozlišení 4k 50p 10bit. K dispozici je kvalitní obrazová, zvuková a osvětlovací technika pro filmování a zpracování.

Kamery

Hlavní kamerou je Sony PXW FX9.
Dále používáme menší kamery Sony A7S M3

Zvuk

mikrofony: Audio-Technica BP4029, Audio-Technica AT835ST, Sennheiser ME66, AKG C414 XLII, RODE NT1-A, RODE NTG3
mikroporty: Sony UWP-D
osmistopý audiorekorder ZOOM F8n Pro

Osvětlovací technika a gripy

ARRI, Kobold, Dedolight, DeSisti, Avenger, Matthellini

Stativy

Sachtler VIDEO 15 SB, Sachtler ACE

Speciální filmová technika

gimbal DJI RS2
digitální švenkovací hlava
čtecí zařízení
motorový Cineslider
kamerový jeřáb
švenkovací rameno

Zpracování video a audio záznamu

Střižny na platformě PC Edius, DaVinci Resolve s možností střihu záznamu z více kamer a míchání prostorového zvuku.

 

Něco víc o speciální filmové technice

Digitální švenkovací hlava

Časosběrné filmové švenky
Digitální švenkovací hlava je zařízení, které umí přesně pohybovat snímací kamerou. Tento pohyb se dá naprogramovat a uložit do souboru. Kdykoli v budoucnu tak lze udělat kamerou naprosto stejný pohyb na stejném místě. Toto zařízení využíváme především pro snímání časosběrných záběrů.
Ve filmu Poseidon podzemní labyrint byly s její pomocí dělány záběry, v nichž se v jednom švenku promění příroda od léta do zimy.

Čtecí zařízení

Čtecí zařízení pomáhá v případě, že text, který má herec či moderátor vyprávět na kameru, je dlouhý a těžko zapamatovatelný.

 

Motorový CineSlider

CineSlider je zařízení pro plynulý posuv kamery.

 

Kamerový jeřáb

Náš kamerový jeřáb je lehký, kompaktní a vysoce mobilní. Jeho součástí je kamerové rameno, stativ a nastavitelná jeřábová hlava. Jeho celková délka je 5m. Předností je velice lehká a variabilní konstrukce, umožňující rychlou a snadnou montáž a demontáž. Variabilnost spočívá v možnosti různých délek akčního ramene. Filmovat s kamerovým jeřábem tak lze nejen v exteriéru, ale i v menších prostorách.

 

Videostudio – Postprodukce

Audiovizuální studio je akusticky upraveno. Je tedy vhodné i pro nahrávání komentářů a dabingů. Studio je vybaveno audiotechnikou pro nahrávání a zpracování prostorového zvuku 5,1.

Postprodukční studio – zde se filmy zpracovávají.

 

Převod videa a audia do jiných formátů

Provádíme převody mezi různými formáty videa a audia.

 

Digitalizace filmů 8mm, 16mm a 35mm

Používáme kvalitní filmový skener bez ozubených transportních válečků a hardwarovou redukci poškrábání a nečistot filmu. Provádíme digitalizaci filmů od malých rodinných archivů, přes filmové archivy měst a obcí, až po velké státní archivy. Naše zkušenosti se opírají o dlouholetou praxi v tomto oboru započatou v roce 1997.
Podrobnější informace jsou uvedeny na www.digitalizacefilmu.com.

Digitalizace analogových audio záznamů

Magnetofonové pásky nahrané rychlostmi od 4,75 do 38
Magnetofonové kazety MC

Nabízíme komplexní služby v oboru digitalizace analogových záznamů, především přepis analogových audio nahrávek z klasických audiokazet a magnetofonových pásků.
Analogový záznam můžeme zbavit šumu, praskotu, frekvenčně upravit a srovnat úrovně. Upravenou nahrávku ukládáme ve standardním audio formátu WAV 44,1 kHz, 16bit nebo komprimovaný do mp3 a dle dohody i do jiného formátu.

Uložení hotového filmu na video nebo datový nosič

Film je nakonec potřeba uložit na nějaký nosič.
Výsledný video soubor se musí uložit v nějakém formátu na vámi požadovaný nosič – harddisk, paměťovou kartu, disky DVD a Bluray, datový nosič LTO6 apod.
Pro standardní Blu-ray a DVD je potřeba vytvořit tzv. authoring. To je grafické menu, které se objeví po založení nosiče do přehrávače.